Szybko nadchodzą zmiany w ochronie...

Topic author
SJS
Major
Major
Podziękował: 16 razy
Otrzymał/a podziekowań: 107 razy
Status: Offline

Szybko nadchodzą zmiany w ochronie...

Postautor: SJS » 29 lis 2019 03:09

jw wg mnie gwałtownie spadnie zapotrzebowanie na monitoring i ochronę patrolami.
Dlaczego?
System 6 kamer zewnętrznych z rejestratorem i przewodami montażowymi to tylko około 1000 zł - montaż 500 zł i na 10 lat powinno starczyć.
System bezprzewodowy do domy z 3 czujkami kontaktronowymi i trzema PIRami to około 560 zł - powiadomienie na telefony, podsłuch miejsca zdarzenia, nagłośnienie
Błędów się nie da uniknąć ale ich powtarzania - tak

Awatar użytkownika

piotrek27
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 40 razy
Otrzymał/a podziekowań: 106 razy

Re: Szybko nadchodzą zmiany w ochronie...

Postautor: piotrek27 » 30 lis 2019 11:14

Też tak uważam elektronika tańsza od pracownika tymbarfziej że najniższa ciągle rośnie to tam gdzie jest możliwość zaoszczędzić i zamontować kamery to tak się stanie

Awatar użytkownika

Paweł Bilko
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 88 razy
Otrzymał/a podziekowań: 86 razy

Postautor: Paweł Bilko » 02 gru 2019 10:15

tylko czy są to złe zmiany? w mojej ocenie nie, tam gdzie nie ma realnego zagrożenia życia ludzie będą odstępować od usług ochrony wspartych realnym pracownikiem, a tam gdzie takie zagrożenia pozostaną, będą rosły wymagania wobec pracowników
http://www.ornontowiceinfo.pl/

Awatar użytkownika

WOJTEX500
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 99 razy

Postautor: WOJTEX500 » 02 gru 2019 13:12

A czy te zmiany nie powinny dotyczyć ustawy o ochronie? Bo mam dość przepychanek z "niepełnosprawnymi" którzy mając w większości fikcyjne papiery dominują na wszystkich obiektach, z emerytami którzy zgodzą się na pracę za każdą stawkę uniemożliwiając przyzwoite zarobki ( a tam, ja tylko dorabiam ). Chyba po 25 latach czas zmienić ten chory ( w naszym kraju ) zawód.
JIM500

Awatar użytkownika

Antymilicjant
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 10 razy
Otrzymał/a podziekowań: 19 razy

Postautor: Antymilicjant » 02 gru 2019 13:21

WOJTEX500 pisze:A czy te zmiany nie powinny dotyczyć ustawy o ochronie? Bo mam dość przepychanek z "niepełnosprawnymi" którzy mając w większości fikcyjne papiery dominują na wszystkich obiektach, z emerytami którzy zgodzą się na pracę za każdą stawkę uniemożliwiając przyzwoite zarobki ( a tam, ja tylko dorabiam ). Chyba po 25 latach czas zmienić ten chory ( w naszym kraju ) zawód.

Od zawsze twierdzilem ze wiékszosci POF brakuje "jaj" aby walczyc o swoje i nie zgadzac sié na wszystko co im pracodawca proponuje.
1997-2000 Alan
2000-2002 Proxima
2002-2003 Protection
2003-2004 Sat-Guard
2004-2006 Solid Security
2006-2007 Domena
2007-2009 Van Guard,(Team leader)
2009-2015 Brinks Ireland ltd.(Site Supervisor)
2015-2016 Noonan (Site Supervisor)
2016- Koniec:)

Licencja POF1,2.
PSA Licence(Static,Licensed Premises,Cash-in-Transit).

Awatar użytkownika

yachim
Major
Major
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 113 razy

Postautor: yachim » 02 gru 2019 14:10

Paweł Bilko pisze:tylko czy są to złe zmiany? w mojej ocenie nie, tam gdzie nie ma realnego zagrożenia życia ludzie będą odstępować od usług ochrony wspartych realnym pracownikiem, a tam gdzie takie zagrożenia pozostaną, będą rosły wymagania wobec pracowników

A niby gdzie jest realne zagrożenie życia? W biurowcach, urzędach, JW? Nigdy tam nie było realnego zagrożenia. Od samego początku ochrona była tam zbyteczna. Ale wiadomo, człowieczek tani to czemu nie. Gdyby do dzisiaj chłoptasiom płaciło się 7zł/h lub mniej to taniejąca elektronika nikogo nadal by nie interesowała. Tam gdzie zagrożenie jest wymagania nie rosną a maleją (patrz Okęcie). No chyba że mamy na myśli dopie*dolenie innych dziwnych obowiązków to wtedy tak, wymagania mogą rosnąć.

Awatar użytkownika

klansman
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 56 razy
Otrzymał/a podziekowań: 369 razy
Status: Online

Postautor: klansman » 02 gru 2019 14:28

WOJTEX500 pisze:A czy te zmiany nie powinny dotyczyć ustawy o ochronie? Bo mam dość przepychanek z "niepełnosprawnymi" którzy mając w większości fikcyjne papiery dominują na wszystkich obiektach, z emerytami którzy zgodzą się na pracę za każdą stawkę uniemożliwiając przyzwoite zarobki ( a tam, ja tylko dorabiam ). Chyba po 25 latach czas zmienić ten chory ( w naszym kraju ) zawód.

Ale to nie wina niepełnosprawnych tylko pracodawców którzy doprowadzili do takiej patologii.

Awatar użytkownika

piotrek27
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: piotrek27 » 03 gru 2019 10:15

Chyba wina firm bo z niepełnosprawnych jest jakiś zwrot (niewielki) dlatego nawet od kpo wymaga się orzeczenia

Awatar użytkownika

Antymilicjant
Sierżant
Sierżant
Podziękował: 10 razy
Otrzymał/a podziekowań: 19 razy

Postautor: Antymilicjant » 03 gru 2019 10:39

piotrek27 pisze:Chyba wina firm bo z niepełnosprawnych jest jakiś zwrot (niewielki) dlatego nawet od kpo wymaga się orzeczenia

Na niepelnosprawnych jest czysty zysk. Swego czasu, w latach 90tych, tylko niektóre FO mialy status Zakladu Pracy Chronionej. Teraz to chyba wszystkie firmy to majà.
1997-2000 Alan
2000-2002 Proxima
2002-2003 Protection
2003-2004 Sat-Guard
2004-2006 Solid Security
2006-2007 Domena
2007-2009 Van Guard,(Team leader)
2009-2015 Brinks Ireland ltd.(Site Supervisor)
2015-2016 Noonan (Site Supervisor)
2016- Koniec:)

Licencja POF1,2.
PSA Licence(Static,Licensed Premises,Cash-in-Transit).

Awatar użytkownika

piotrek27
Pułkownik
Pułkownik

Postautor: piotrek27 » 03 gru 2019 12:05

Antymilicjant pisze:
piotrek27 pisze:Chyba wina firm bo z niepełnosprawnych jest jakiś zwrot (niewielki) dlatego nawet od kpo wymaga się orzeczenia

Na niepelnosprawnych jest czysty zysk. Swego czasu, w latach 90tych, tylko niektóre FO mialy status Zakladu Pracy Chronionej. Teraz to chyba wszystkie firmy to majà.

No nie do końca bo dopłaty PFRON od wielu lat stoją w miejscu a najniższa rośnie (żeby dostać dopłatę PFRON trzeba zatrudniać na UoP) więc zwraca się tylko część kosztów takiego pracownika (ale lepiej dostać cześć kosztów niż nic)

Awatar użytkownika

klansman
Pułkownik
Pułkownik
Podziękował: 56 razy
Otrzymał/a podziekowań: 369 razy
Status: Online

Postautor: klansman » 03 gru 2019 12:34

Antymilicjant pisze:w latach 90tych, tylko niektóre FO mialy status Zakladu Pracy Chronionej. Teraz to chyba wszystkie firmy to majà.

Już nie, odkąd wyrównali dopłatę z PFRON dla zakładów z otwartego rynku pracy z kwotą dla zpchr to polikwidowały firmy te statusy. Kasę mają tą samą a obowiązków o wiele mniej.

Awatar użytkownika

Gebels
Kapitan
Kapitan
Podziękował: 313 razy
Otrzymał/a podziekowań: 116 razy

Postautor: Gebels » 03 gru 2019 19:36

SJS pisze:jw wg mnie gwałtownie spadnie zapotrzebowanie na monitoring i ochronę patrolami.
Dlaczego?
System 6 kamer zewnętrznych z rejestratorem i przewodami montażowymi to tylko około 1000 zł - montaż 500 zł i na 10 lat powinno starczyć.
System bezprzewodowy do domy z 3 czujkami kontaktronowymi i trzema PIRami to około 560 zł - powiadomienie na telefony, podsłuch miejsca zdarzenia, nagłośnienie

Na monitoring alarmów i weryfikację zgłoszeń z nich płynących przez GI, PI itp moim zdaniem nigdy nie spadnie, alarm bez stałego monitorowania zgłoszeń nie ma sensu, nawet jeśli ma się powiadomienia sms podsłuch itd. Nie zawsze jesteśmy w stanie podjechać do domu zweryfikować sygnał, poza tym jeśli ktoś woli nadstawiać karku przy obecnych stawkach za monitoring- dla mnie jest durniem.

Awatar użytkownika

Paweł Bilko
Chorąży
Chorąży
Podziękował: 88 razy

Postautor: Paweł Bilko » 03 gru 2019 23:12

yachim pisze:...
A niby gdzie jest realne zagrożenie życia? W biurowcach, urzędach, JW? Nigdy tam nie było realnego zagrożenia. ...

Myślisz jak typowy ochroniarz, a naprawdę są klienci którzy czuja zagrożenie dla swoich firm i rodzin i korzystają z prawdziwej ochrony, są też eventy gdzie podchodzi się realnie do ochrony i organizatorzy są gotowi zapłacić konkretne pieniądze za stała współpracę z konkretnymi ekipami, mam kontakt z takimi klientami i widzę jak ten rynek rośnie, bez pośpiechu ale stale, i tam idą nakłady na elektronikę z wysokiej półki oraz konkretne wymagania co do POF.
http://www.ornontowiceinfo.pl/

Awatar użytkownika

yachim
Major
Major
Podziękował: 8 razy
Otrzymał/a podziekowań: 113 razy

Postautor: yachim » 04 gru 2019 01:35

Muszą być dobrze ukryci. A raczej musi być ich garstka. Pracowników poszukują chyba na czarnym rynku. Wertując warszawskie ogłoszenia nie uświadczysz takich gdzie szukają pracowników z konkretnymi umiejętnościami. O zarobkach nie wspomnę. Noo może jedynie Securitas co jakiś czas wrzuca ogłoszenie szukając człowieka z angielskim na poziomie B2.

Tacy którzy czuli zagrożenie dla swoich firm i rodzin byli i wcześniej. (np. w latach 90-tych) Tylko że w skali całego rynku ochrony to była przecież garstka. Ja mam kumpla który wyłapuje dobrze płatne fuchy tyle tylko że są to tematy z doskoku. A na co dzień to pracujemy razem.

Wróć do „Kraj”