Pierwszy mecz piłki nożnej po powrocie kibiców na stadiony. Lubin

Awatar użytkownika

Topic author
Epitet
Generał
Generał
Posty: 15141
Rejestracja: 16 sty 2011 19:01
Podziękował: 527 razy
Otrzymał/a podziekowań: 593 razy
Status: Offline

Pierwszy mecz piłki nożnej po powrocie kibiców na stadiony. Lubin

Postautor: Epitet » 24 cze 2020 14:00

Lubińscy policjanci jako pierwsi w Polsce zabezpieczali mecz piłki nożnej po powrocie kibiców na stadiony
Data dodania: 23 czerwca 2020 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Policjanci z Lubina jako pierwsi w Polsce zabezpieczali mecz piłki nożnej po otwarciu stadionów dla kibiców.
W związku z trwającą wciąż epidemią koronawirusa, kibice zostali wpuszczeni na arenę zawodów przy zachowaniu panujących obostrzeń sanitarnych.
Przed rozpoczęciem spotkania wokół sektorów oraz po drogach prowadzących na stadion krążył policyjny radiowóz, z którego nadawany był głosowy komunikat przypominający o konieczności zasłaniania ust i nosa oraz o obowiązku zachowywania dwóch metrów odległości od innych osób.
Kibice, organizatorzy imprezy oraz funkcjonariusze lubińskiej komendy stanęli na wysokości zadania, dzięki czemu zawody odbyły się bez zakłóceń i zgodnie z obowiązującymi restrykcjami sanitarnymi.

link http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/p ... a_stadiony

W piątkowy wieczór Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy lokalną drużyną Zagłębia Lubin a ŁKS-em Łódź.
Był to pierwszy mecz w Polsce po otworzeniu trybun stadionu dla kibiców.

Na arenie zawodów zameldowało się 857 sympatyków drużyny gospodarzy.
Każdy musiał przestrzegać nowych reguł sanitarnych.

W tym celu wokół korony stadionu, jak i po drogach prowadzących na ten obiekt sportowy, krążył policyjny radiowóz nadający komunikat przypominający o konieczności zakrywania ust i nosa w czasie wchodzenia na arenę zawodów, podczas zajmowania wyznaczonych miejsc na sektorach oraz zachowywania odstępu dwóch metrów od innych osób.

Pomimo działań profilaktycznych w tym zakresie, lubińscy policjanci ujawnili 34 wykroczenia dot. nieprzestrzegania obowiązku korzystania z maseczek i zachowywania odległości od innych

. W jednym przypadku, w związku z naruszeniem obowiązujących przepisów, mundurowi nałożyli na osobę grzywnę w postępowaniu mandatowym.

Kolejne spotkania w najwyższej klasie rozgrywkowej przed nami.

Zwracamy się z apelem do osób, które chcą uczestniczyć i kibicować w czasie meczów, aby zwracały uwagę na konieczność zasłaniania ust i nosa, zachowywania odstępu dwóch metrów od innych osób oraz stosowania się do ciążących na nich obostrzeniach.
Podczas wchodzenia na stadion i zajmowania miejsc mamy obowiązek korzystać z maseczek, natomiast na sektorach musimy zajmować miejsca wyznaczone przez organizatora imprezy.
Poruszanie się w czasie trwania zawodów jest dozwolone, lecz może odbywać się tylko z zachowaniem dwumetrowej odległości od innych uczestników imprezy sportowej oraz przy jednoczesnym korzystaniu z maseczek ochronnych
.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubinie
asp. Krzysztof Pawlik
tel. 601 – 974 – 322


Wytyczne dla ochrony imprez masowych wystawianych przez organizatora.
Nie ma to jak jeść do syta, spać słodko i żyć beztrosko...

Wróć do „Imprezy Masowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości