Wrocław - Policjanci potrącili motocyklistę. Jest ciężko ranny. Szuka świadków zdarzenia.

Awatar użytkownika

Topic author
mtart
Porucznik
Porucznik
Posty: 567
Rejestracja: 25 sty 2014 20:52
Podziękował: 47 razy
Otrzymał/a podziekowań: 74 razy
Lokalizacja: Depresja Polski
Status: Offline

Wrocław - Policjanci potrącili motocyklistę. Jest ciężko ranny. Szuka świadków zdarzenia.

Postautor: mtart » 24 cze 2020 21:45

- Połamane żebra, kość biodrowa, noga i ręka. Zapadnięte prawe płuco, lewe uszkodzone. Pęknięta prawa nerka. Uszkodzony kręgosłup - to lista obrażeń Damiana Potemskiego.

W ubiegłym tygodniu policja potrąciła go na ulicy Legnickiej. Pan Damian jechał skuterem.

- Radiowóz poruszał się z włączonymi sygnałami uprzywilejowania - twierdzą policjanci. - Sygnał włączyli w ostatniej chwili - odpowiada pan Damian. I nie ma wątpliwości: wypadek był winą policji. Motocyklista szuka teraz świadków.

35-letni Damian Potemski sam odezwał się do nas ze szpitala im. T. Marciniaka przy ulicy Fieldorfa we Wrocławiu. W czwartek 18 czerwca po godzinie 18 oznakowany radiowóz uderzył w jadącego na skuterze mężczyznę. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ul. Legnickiej i Słubickiej.

- Wracałem z zakupów z Magnolii, skrajnym prawym pasem. Auta wyprzedzały mnie z lewej strony. Nagle na skrzyżowaniu przede mną pojawiła się policja, nie wiem ile, maksymalnie z 50 metrów. Dopiero w ostatniej chwili włączyli sygnał. Auta nagle zaczęły hamować. Zastawili mi drogę, nie ustąpili pierwszeństwa, nie miałem możliwości uciec. Nie pamiętam co było dalej. Straciłem przytomność, obudziłem się gdy leżałem na jezdni, dookoła mnie było wielu policjantów - opowiada pan Damian.

Mężczyzna ma liczne obrażenia, jego stan jest ciężki. Połamane żebra, kość biodrowa, noga i ręka. Zapadnięte prawe płuco, lewe uszkodzone. Pęknięta prawa nerka. Uszkodzony kręgosłup.

Gdy zaraz po wypadku na miejscu pojawił się reporter portalu GazetaWroclawska.pl, świadkowie mówili mu że radiowóz jechał od centrum miasta. Skręcał z Legnickiej w lewo, w ulicę Stacyjną. - Jechałam za tym radiowozem. Sygnały uprzywilejowania włączyli dopiero przed skrzyżowaniem - mówiła tuż po wypadku kobieta, świadek zdarzenia. Dodajmy, że w tym miejscu jest zakaz skrętu w lewo.

Co na to policja? - Oznakowany radiowóz poruszał się z włączonymi sygnałami uprzywilejowania, gdy chciał wykonać manewr skrętu zderzył się z jadącym z naprzeciwka motocyklistą - mówi portalowi GazetaWroclawska.pl st. sierż. Dariusz Rajski. O całym zdarzeniu został poinformowany prokurator, trwają czynności w związku z wypadkiem. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami - dodaje Rajski.

- To nieprawda - odpowiada pan Damian. - Mam wszystkie uprawnienia, a policjanci sygnały włączyli już na skrzyżowaniu - denerwuje się. I szuka świadków zdarzenia.

Źródło: https://wroclaw.naszemiasto.pl/policjan ... c1-7769680
Po 2 latach niewolniczej pracy w pseudo-ochronie uwolniłem się i mam normalną pracę... [figielek] ale chętnie tu popatrzę co się dalej dzieje w tej całej "ochronie"... [okulary] no i czy ta instytucja jaką jest pseudo-ochrona kiedykolwiek będzie normalna i ludzka. [drapanie] Powodzenia! [zgoda]]

Awatar użytkownika

klansman
Generał Brygady
Generał Brygady
Posty: 3139
Rejestracja: 06 gru 2012 14:15
Podziękował: 61 razy
Otrzymał/a podziekowań: 389 razy
Status: Offline

Re: Wrocław - Policjanci potrącili motocyklistę. Jest ciężko ranny. Szuka świadków zdarzenia.

Postautor: klansman » 25 cze 2020 04:42

Pojazd uprzywilejowany nie ma bezwzględnego pierwszeństwa.

Awatar użytkownika

espero
Plutonowy
Plutonowy
Posty: 168
Rejestracja: 06 gru 2012 18:20
Podziękował: 22 razy
Otrzymał/a podziekowań: 10 razy
Status: Offline

Re: Wrocław - Policjanci potrącili motocyklistę. Jest ciężko ranny. Szuka świadków zdarzenia.

Postautor: espero » 25 cze 2020 10:25

Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych.
Jest to możliwe, gdy uczestniczy:

w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia albo koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa lub porządku publicznego albo
w przejeździe kolumny pojazdów uprzywilejowanych,
w wykonywaniu zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, którym na mocy odrębnych przepisów przysługuje ochrona.

Wróć do „Kraj”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości